#
BÜLTENİMİZE KAYDOLUN
#

KRYD'nin hazırladığı aylık bültene abone olmak için yukarıdaki kutuya e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

Ferma 2016 Anketi

#

07 Nisan 2016

 

FERMA 2016 Avrupa Risk ve Sigorta Araştırması Avrupa’da 21 ülkede bu cuma başlıyor.

Avrupa Risk Yönetimi Kuruluşları Federasyonu (FERMA), Türk risk yönetimi kuruluşu KRYD ve diğer ulusal kuruluş üyelerinin katkılarıyla 8 Nisan Salı günü 2016 Avrupa Risk ve Sigorta Araştırma anketini 21 Avrupa ülkesinde başlatacaktır. Anket Avrupa'da risk ve sigorta yöneticilerinin görüşlerini kapsamlı bir şekilde ifade etmeyi hedeflemektedir. 2002 yılından beri iki yılda bir yapılan anket, bu sene sekizinci baskısını yayınlamaktadır.

Online anket İngilize, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe olmak üzere 7 dilde ulaşılmaktadır. Önceden de olduğu gibi bağımsız bir araştırma firması sonuçların toplanması ve derlenmesinden sorumludur. Araştırma sonucu FERMA Avrupa Risk ve Sigorta Raporu olarak 3-4 Ekim 2016 tarihlerinde Malta’da yapılacak FERMA Risk Yönetim Seminer’inde paylaşılacaktır. Rapor FERMA ve üye derneklerin sonraki araştırmalarına temel oluştururken risk yöneticilerininkendi işlerinde kullanacakları bir karşılaştırma kriteri sağlayacaktır.

FERMA başkanı JoWillaertşöyle demektedir“Dünya çok çabuk değişiyor ve kesinlikle son anketin yapıldığı 2014 yılında çok farklı. Güncel bilgi ve kanıtların toplanması şirketlerde çalışan risk ve sigorta yöneticilerine değerli bilgiler sağlayacak ve mesleklerinin görünür olmasına katkıda bulunacaktır. FERMA Avrupa Risk ve Sigorta raporu ayrıca FERMA’nın AB ve uluslararası düzeyde tartışmalarda risk yönetimini konumlandırması için stratejik bilgi kaynağı olacaktır.”

FERMA Başkan yardımcısı ve araştırma Proje başkanı olan Cristina Martinez’in açıklamasına göre “Bu anket risk yöneticileri tarafından risk yöneticileri için düzenleniyor. Şu an sekizinci baskısını yayınlıyoruz. 2002 yılında ilk baskısını yayınladığımızdan bu yana anket çok gelişti, bunu görüyoruz. Şu anda bu tarz başka bir kaynak bulmak mümkün değil.”

Anket üye kuruluşlar ve 5 ticari iş ortağın kapsamlı olarak çalışması ile oluşturuldu; AIG, Chubb, EY, Marshand XL Catlin.Üç ana bölümden oluşan anket; cevaplayanların organizasyonlar ve organizasyon içindeki  risk yöneticisi ve risk yönetimi uzmanlarının rollerini ve Avrupa’nın risk yönetimi ve sigorta ve kaptive dahil risk finansmanına bakışlarını kapsamaktadır.

Ankete eğer siz de katılmayı arzu ediyorsanız, ad, soyadı, şirket, ülke ve email adres bilgilerinizi KRYD veya FERMA yetkilisine aktarabilirseniz (info@kryd.org veya administration@ferma.eu), email yolu ile gerekli kişisel link size ayrıca iletilecektir. 

 

Medya kontak bilgileri

11 Nisan’a kadar;

LaëtitiaFung, FERMA Proje Yöneticisi

administration@ferma.eu

+32 2 761 94 35

 

11 Nisan’dan sonra;

Lee Coppack, FERMA Medya Koordinatörü

lee@coppack.co.uk

+44 (0) 208 318 0330/+44 (0) 7843 089904 

Nous pouvons vous répondre également en français.

 

FERMA hakkında bilgi

Avrupa Risk Yönetimi Kuruluşları Federasyonu (FERMA) 21 Avrupa ülkesinde 23 ulusal risk yönetimi kuruluşunu bir araya getirmektedir. FERMA’nın büyük sanayi ve ticari şirketlerden finansal kuruluşlara ve yerel devlet kuruluşlarına uzanan bir yelpazeyi temsil eden 4300 den fazla bireysel üyesi vardır. Bu üyeler, karmaşık risk ve sigorta konularıyla ilgili olarak kuruluşları için çok önemli bir rol oynamaktadırlar.

Üye kuruluşlar şu ülkelerdendir: Belçika (BELRIM), Bulgaristan (BRIMA),Çek Cumhuriyeti (ASPAR CZ), Danimarka (DARIM), Finlandiya (FinnRima), Fransa (AMRAE), Almanya (DVS/BfV), İtalya (ANRA), Lüksemburg (ALRiM), Malta (MARM), Hollanda (NARIM), Norveç (NORIMA), Polonya (POLRISK), Portekiz (APOGERIS), Rusya (RusRisk), Slovenya (Sl.RISK), İspanya (AGERS ve IGREA), İsveç (SWERMA), İsviçre (SIRM), Türkiye (KRYD) ve İngiltere (Airmic).Aşağıdaki hatalar meydana geldi. Kapat